Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povídání o medu

Med je nejznámější a nejrozšířenější včelí produkt.Je to potravina přírodního charakteru.Je snadno stravitelný,protože obsahuje jednoduché cukry-glukózu a fruktózu.

Med je sladká hmota,v podstatě přesycený cukerný roztok vytvářený včelami z nektaru a medovice.Podle původu med dělíme na různé druhy.

Květové(nektarové),medovicové,smíšené atd.Včely sbírají nektar a současně do něj přidávají výměšky svých žláz.Předáváním jedna druhé a následným uložením do plástů jej takto obohacují a zahušťují.Takto vzniklý med prochází procesem zrání  a výsledkem je mikrobionálně stálý med s obsahem vody do 20%.

Podstatný vliv na výslednou kvalitu medu má také stav úlů,ve kterých včely chováme.Bohužel musím konstatovat,že někteří včelaří "včelaří"v úlech v takovém stavu,že považovat výsledný produkt za potravinu lze jen s obtížemi.Tito včelaři jsou také schopni Vám med nabídnout třeba  tím způsobem,že si přinesete vlastní nádobu atd.Vřele doporučuji vzít nohy na ramena.Sice většinou konkurují nižší cenou,ale zákazník na to pouze doplácí.Naše medy prodáváme pouze v originálních nových čistých obalech s novými víčky opatřené etiketou a všemi ostatními údaji.Za kvalitu ručíme.

Následné procesy,kdy včelař med z úlů odebere,vytočí a zabalí do obchodního balení jsou velmi náročné na čistotu prostředí.

Chcete-li med doopravdy kvalitní je dodržování hygieny ve včelařství velmi důležité.V našem včelařství se veškerá produkce medu vytáčí v nerezovém 6-ti rámkovém tangenciálním zvratném medometu a plnění do nových obalů určených na med probíhá z opět nerezových stáčecích nádob.Vše děláme v k této činnosti určeném prostoru(medárně).